Age of Empires Definitive Edition Geliyor! – AOE

0
533
views

Yeniler bilmez belki ama, eskilerin kalbinde yer edinmiş oyunlardan biri olan Age of Empires, piyasaya sürülüşünün 20. Yılına özel bir sürprizle yenileniyor! E3 2017′ de Microsoft’ a “Age of Empires neden yeni oyun çıkarmıyor?” diye sitem eden oyunseverlere karşılık olarak Microsoft, AOE’ ın yenilenmiş/remastered sürümünü yayınlıyor. Gelin bu yenilenmiş sürümde neler olacak birlikte bakalım.

Gelecek bu oyunu yeni bir oyun geliyormuş gibi düşünmeyin. Belli başlı yenilikler olacak elbette ama bize kesinlikle yepyeni bir oyun sunmayacaklar. Bu oyunda en çok dikkat çekecek yeni özellikler; 4K ultra gerçekçi grafikler, yeniden oluşturulan oyun müzikleri, oynanış tarzı üzerindeki iyileştirmeler ve multiplayer desteği oldu. Üstelik yeni AOE sadece masaüstü oyuncuları değil, konsol oyuncuları yani Xbox sahiplerine de hitap ediyor. Evet, oyuncular Xbox Live’ dan da AOE’ nun multiplayer dünyasına bağlanabilecek.

Microsoft’un “Definitive Edition” adını vereceği bu oyun; serinin ilk klasik oyunu olan Rise of Rome Expansion olarak çıkacak. Bu yılın sonlarına doğru çıkacağı belirtilen AOE Definitive’in geliştirilmesiyle Microsoft ilgilenecek. Satış fiyatı konusunda henüz yeterli bir bilgi yok.

Oyundaki değişimi kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız Microsoft Windows’un orjinal hesabının paylaşmış olduğu şu videoya göz atabilirsiniz. Videoda eski oyunla bir karşılaştırma da mevcut.

Eski bir Age of Empires oyuncusu ve hala daha AOE 2′ yi oynayan bir oyuncu olarak bu oyunun bir an önce piyasaya sürülmesini iple çekiyorum. Dünya’nın en değerli 2. Şirketi olan Microsoft’ un kötü bir oyun yapmasını kimse beklemez heralde. Umalım da biz oyunseverlerin isteklerini karşılyabilecek doğrultuda bir oyun olsun.

Oyuna ait pek bir görsel yok henüz, bulabildiklerimi sizinle paylaşıyorum. İşte AOE – Definitive’ a ait görüntüler:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here